Technical Program Committee

Technical Program co-chairs
Christina Fragouli (University of California, Los Angeles)
Ioannis Kontoyiannis (University of Cambridge)
Joachim Rosenthal (University of Zurich)

 

Technical Program Committee members

  • Jayadev Acharya
  • Fady Alajaji
  • Alex Alvarado
  • Shahab Asoodeh
  • Daniel Augot
  • Marco Baldi
  • Alexander Barg
  • Randall Berry
  • Mario Berta
  • Shirin Saeedi Bidokhti
  • Matthieu Bloch
  • Javier Lobillo Borrero
  • Eimear Byrne
  • Viveck Cadambe
  • Giuseppe Caire
  • Flavio Calmon
  • Martina Cardone
  • Yeow Meng Chee
  • Jun Chen
  • Hao-Chung Cheng
  • Mahdi Cheraghchi
  • Eric Chitambar
  • Asaf Cohen
  • Daniel Costello
  • Alain Couvreur
  • Marco Dalai
  • Natasha Devroye
  • Suhas Diggavi
  • Dariush Divsalar
  • Ohad Elishco
  • Uri Erez
  • Elza Erkip
  • Tuvi Etzion
  • Amin Gohari
  • Elisa Gorla
  • Markus Grassl
  • Pulkit Grover
  • Saikat Guha
  • Deniz Gündüz
  • Onur Günlü
  • Dongning Guo
  • Guangyue Han
  • Hamed Hassani
  • Masahito Hayashi
  • Camilla Hollanti
  • Min-Hsiu Hsieh
  • Syed Jafar
  • Sidharth Jaggi
  • Shirin Jalali
  • Tara Javidi
  • Varun Jog
  • Oliver Johnson
  • Gauri Joshi
  • Nikhil Karamchandani
  • Navin Kashyap
  • Daniel Katz
  • Christine Kelley
  • Ashish Khisti
  • Oliver Kosut
  • Gerhard Kramer
  • Frank Kschischang
  • Margreta Kuijper
  • P. Vijay Kumar
  • Gohar Kyureghyan
  • Ching-Yi Lai
  • Michael Langberg
  • Amos Lapidoth
  • Michael Lentmaier
  • Yingbin Liang
  • Tamas Linder
  • Jingbo Liu
  • Nan Liu
  • Gianluigi Liva
  • Hans-Andrea Loeliger
  • Nicolas Macris
  • Mohammad Ali Maddah-Ali
  • Felice Manganiello
  • Arya Mazumdar
  • Muriel Medard
  • Sihem Mesnager
  • David Mitchell
  • Soheil Mohajer
  • Mehul Motani
  • George Moustakides
  • Chandra Nair
  • Diego Napp
  • Prakash Narayan
  • Lakshmi Prasad Natarajan
  • Bobak Nazer
  • Yasutada Oohama
  • Or Ordentlich
  • Jan Østergaard
  • Uzi Pereg
  • Haim Permuter
  • Edoardo Persichetti
  • Pablo Piantanida
  • Raquel Pinto
  • H. Vincent Poor
  • Vinod Prabhakaran
  • S. Sandeep Pradhan
  • Aditya Ramammoorthy
  • Alberto Ravagnani
  • Netanel Raviv
  • Joseph Renes
  • Stefano Rini
  • Ron Roth
  • Salim El Rouayheb
  • Parastoo Sadeghi
  • Anant Sahai
  • Anand Sarwate
  • Jonathan Scarlett
  • Moshe Schwartz
  • Shlomo (Shitz) Shamai
  • Ofer Shayevitz
  • Vladimir Sidorenko
  • Vitaly Skachek
  • Mikael Skoglund
  • Graeme Smith
  • Patrick Sole
  • Linqi Song
  • Alex Sprintson
  • Yossi Steinberg
  • Changho Suh
  • Ananda Theertha Suresh
  • Wojciech Szpankowski
  • Ido Tal
  • Emre Telatar
  • Maël le Treust
  • Daniela Tuninetti
  • Jay Unnikrishnan
  • Lalitha Vadlamani
  • Vinay Vaishampayan
  • Lav Varshney
  • Namrata Vaswani
  • Angeles Vazquez-Castro
  • Venu Veravalli
  • Rashmi Vinayak
  • Sriram Vishwanath
  • Emanuele Viterbo
  • Pascal Vontobel
  • Antonia Wachter-Zeh
  • Lele Wang
  • Ligong Wang
  • Shun Watanabe
  • Michele Wigger
  • Mark Wilde
  • Andreas Winter
  • Stefan Wolf
  • Mary Wootters
  • Chaoping Xing
  • Eitan Yaakobi
  • Jing Yang
  • Shen Yang
  • Sergey Yekhanin
  • Aylin Yener
  • Raymond W. Yeung
  • Wei Yu
  • Serdar Yüksel
  • Gilles Zémor
  • Jens Zumbrägel